1983 yılında İstanbul’da doğdu. 8 yıl boyunca eğitim gördüğü ve bununla gurur

duyduğu Kadıköy Anadolu Lisesi’nden 2002 yılında mezun oldu. Aynı yıl Marmara

Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce Siyaset Bilimi ve Uluslararası

İlişkiler Bölümü’nü kazandı ve 2006 da bu bölümden mezun oldu. 2006 yılında Marmara

Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsü AB Siyaseti ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’ne

Yüksek Lisans öğrencisi olarak kabul edildi ancak ders aşamasında eğitimini yarım

bıraktı. Eğitim hayatına hayallerinin peşinden giderek devam etti. 2008 yılında Modern

Müzik Akademisi Vokal Bölümü’ne burslu olarak kabul edildi ve burada Türkiye’nin önde

gelen müzisyenleriyle çalışma fırsatı buldu. 2009 yılının sonunda askere gitti. Askerden

döndüğünden bu yana profesyonel olarak müzikle uğraşmaktadır. Kurucularından biri

olduğu Yedirenk isimli canlı performans grubuyla birlikte önemli sahnelerde konserler verdi. 2011 yılının Haziran ayında, mezun olduğu MMA’da "Vokal Eğitmeni" olarak çalışmaya başladı ve bu kurumda 2013 yılının Aralık ayına kadar görev yaptı.  2012 yılında Uz. Dr. Zelal Akbayın ile ortaklaşa yürüttükleri “Ses Seminerleri” projesinde ses anatomisi, duruş, nefes teknikleri, ses rahatsızlıkları, ses terapisi gibi çeşitli alanlarda araştırmalar yaptı ve bu çerçevede 2012 Aralık ayında MMA çatısı altında bir konferans verdi. Yine 2011 yılından bu yana kurucusu olduğu "Çağdaş Şan Atölyesi"nde eğitmenlik yapmaktadır. Çağdaş Şan Teknikleri alanındaki araştırmalarına hala devam etmektedir. 2013 yılının Mart ayından bu yana profesyonel şarkıcılık hayatına Kozmoz Opera Halkası'nde solist olarak devam etmektedir. Ayrıca Piano&Duo ve Yedirenk isimli gruplarıyla çeşitli mekanlarda sahne almıştır, konserler vermiştir. Beste çalışmaları yapmaktadır. 

 

 Bugüne kadar yapmış olduğu müzikal çalışmalardan bazıları şunlardır:

 

Meltem Taşkıran ile Şan Tekniği, Solfej, Repertuvar, Kayıt ve Canlı Performans Şarkıcılığı; Sibel Köse ile Caz Şarkıcılığı ve Repertuvar; Bergüzar Çelebi ile Müzikal Şarkıcılığı; Ayşegül Karkıner ile Klasik Şan; Ahmet Öncül ile Şan Tekniği ve Klasik Repertuvar; Şevket Akıncı ile Caz Armonisi ve Caz Tarihi; Güç Başar Gülle ile Caz Armonisi ve Temel Piyano; Doruk Somunkıran ile Caz Armonisi ve Aranjman, Serdar Öztop ile Prodüksiyon.

 

f

POPÜLER ŞARKICILIĞA YÖNELİK ÇAĞDAŞ ŞAN DERSLERİ

Bu eğitim modülümüzde amacımız; öğrencinin popüler tarzlar olarak tanımladığımız pop, rock, jazz, blues, r&b, funk, metal vb. müzik türlerinde şarkı söyleyebiliyor olmasını, öğrencinin sesinin bu müzik türlerinin gerekliliğini karşılayacak şekilde çalıştırılmasını sağlamaktır. Eğitim içeriklerimiz ve ders işleyişimizle ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

EĞİTMEN: ERDEM SERHAN ŞİDE