OPERAYA YÖNELİK KLASİK ŞAN DERSLERİ

Bu eğitim modülümüzde amacımız; öğrencinin opera şarkıcılığı alanında kendisini geliştirmesini sağlamaktır. Eğitim içeriklerimiz ve ders işleyişimizle ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

EĞİTMENLER:

UĞUR ATASOY

Bariton Uğur Atasoy 1991 yılında Ankara'da doğdu. Lise döneminde Hürriyet Gazetesi Türkiye Liseler Arası Müzik Yarışmasında ''en iyi şarkıcı'' dalında 2. oldu. 2013 yılında Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Opera ve Konser Şarkıcılığı Bölümü'nü kazandı. Henüz lisans 3 aşamasındayken Avusturya'nın Salzburg kentinde ve Almanya'nın Münih kentinde Oper Im Berg festivalinde yer alarak; La traviata,I Puritani ,The Magic Flute operalarında sahne aldı.2016 yılında 22.Uluslararası Istanbul Barok Festivali Şan Yarışması'nda ''2.lik Ödülü'' aldı. İstanbul Filarmoni Orkestrası ile The Lord Of The Rings isimli filmin müziklerinde yer aldı. 2018 yılının Haziran ayında İstanbul Devlet Opera Balesi kapsamında Genç Yetenekler konserinde solist olarak Mozart'ın meşhur operası  ''Le nozze di Figaro" operasından ''Hai già vinta la causa" aryasını seslendirdi. 2019 yılının başında Avrupa'nın en büyük operalarından l'Opera National de Paris'in Opera Stüdyosu'na davet edildi. Şan eğitimini Bariton Nejat Işık Belen ve Bariton Kevork Tavityan'dan alarak eğitimini başarı ile tamamladı. Istanbul Devlet Opera ve Balesi müdürü Suat Arıkan'dan stil ve yorum dersleri aldı ve Bass Baritone Burak Bilgili'nin ustalık sınıfı programına katıldı. Şan eğitimine Prof. Dr. Güzin Gürel ile devam ediyor.

 

 

 

KARDEN PERİSU OĞRAŞAN

Karden Perisu Oğraşan 1994 yılında Istanbul'da doğdu. 2014 yılında eğitimine başladığı Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Opera ve Konser Şarkıcılığı Bölümü'nden 2018  yılında mezun oldu. Lisans eğitiminde şan çalışmalarını Evren Ekşi ile sürdürdü. Bunun yanında İstanbul Devlet Opera ve Balesi müdürü Suat Arıkan ile stil ve yorum çalışmaları yaptı. 2016-2017-2018 yıllarında Zorlu PSM'de sahnelenen The Lord Of The Rings film üçlemesinin konserinde korist olarak çalışma fırsatı  buldu. 2017  yılında Bas Bariton Burak Bilgili ve Tenor Laçin Modiri -Ustalık Sınıfı- Master Class çalışmasına katıldı. 2018-2019 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Pedagojik Formasyon Sertifika eğitimini tamamladı. 2018 yılında katıldığı İstanbul Barok Festivali Şan Yarışması'nda ''Feride Erbelder Onur Ödülüne'' layık görüldü.

İLAYDA ÖNAL

İlayda Önal 1996 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi’nden (Anadal klasik gitar) 2014 yılında mezun oldu. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi hocalarından Özcan Özbek ‘in solfej çalışmalarına katıldı. Yine 2014 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı’nı kazandı. Bu kurumda İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Tenor Caner Akın ve Soprano Evren Ekşi ile çalıştı . Temmuz 2017’de Avusturya Viyana’da European Music Institute Vienna tarafından düzenlenen Francisco Arazia’nın masterclass’ına aktif olarak katılmıştır. Şu an hala MSGSÜ’de son sınıf olarak Soprano Evren Ekşi ile çalışmalarına devam etmektedir.